Gravírovanie skla

Slovník pojmov

Gravírovanie skla

Gravírovanie skla je proces, ktorým sa vytvárajú vzory, texty alebo obrazy na sklenených povrchoch pomocou rôznych techník. Tento proces umožňuje vytvoriť detailné a umelé vzory na skle, čo má široké využitie v dekoratívnych a umelohmotných aplikáciách.

Existujú rôzne metódy gravírovania skla:

  • Mechanické gravírovanie

    Táto metóda používa diamantové nástroje alebo karbidové nástroje na fyzické odstránenie materiálu zo skla. Mechanické gravírovanie je presné a umožňuje vytvárať detailné vzory.

  • Laserové gravírovanie

    Laserové žiarenie sa používa na odstránenie vrstvy skla a vytváranie presných a jemných detailov. Laserové gravírovanie je efektívne a umožňuje dosiahnuť rôzne hĺbky a efekty.

  • Chémia alebo kyselinové gravírovanie

    Používa sa chemická reakcia na odstránenie skla a vytvorenie vzorov. Táto metóda vyžaduje použitie šablóny alebo rezistu na ochranu častí skla, ktoré majú zostať nepoškodené.

Gravírovanie skla sa často používa na výrobu umelohmotných výrobkov, ozdôb, pamätných predmetov, výrobu vitráží, ozdobných zrkadiel, sklenených dverí a iných dekoratívnych prvkov. Tento proces umožňuje vytváranie krásnych a originálnych dizajnov na sklenených povrchoch.

Pravidlá ochrany súkromia a cookies

Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Akceptovať a zatvoriť Nastavenia