Komory profilu okna

Slovník pojmov

Komory profilu okna

Komory v okennom profile slúžia hlavne na zlepšenie tepelnej izolácie. Tieto dutiny v ráme okna alebo v krídle okna pomáhajú redukovať prenikanie tepla medzi vnútorným a vonkajším prostredím. Tepelná izolácia je dôležitým faktorom pre udržanie príjemnej teploty v interiéri a minimalizáciu straty energie, čo vedie k úsporám na vykurovaní alebo chladení.

Okenné profily s viacerými komorami sú obvykle konštruované s cieľom maximalizovať tepelnú izoláciu a energetickú účinnosť. Čím viac komôr je v profile, tým lepšia je jeho tepelná izolačná schopnosť, pretože vzduch v týchto komorách funguje ako izolačný materiál.

Okrem tepelnej izolácie môžu komory v profile poskytovať ďalšie výhody. Napríklad, môžu pomáhať zlepšiť zvukovú izoláciu, čo je dôležité v rušných mestských oblastiach alebo pri ceste v blízkosti hlavnej cesty. Tiež môžu poskytovať lepšiu ochranu pred vetrom a inými vonkajšími vplyvmi, čím zabezpečujú komfortnejšie a bezpečnejšie vnútorné prostredie.

Celkovo viac komôr v okennom profile znamená lepšiu tepelnú, zvukovú a počasovú izoláciu, čo vedie k vyššej energetickej efektívnosti a pohodliu vo vnútri budovy.

Pravidlá ochrany súkromia a cookies

Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Akceptovať a zatvoriť Nastavenia