Komprimačná páska na okná

Slovník pojmov

Komprimačná páska na okná

Komprimačná páska je typ tesniaceho materiálu, ktorý sa používa na utesnenie medzier alebo spojov medzi rôznymi povrchmi. Je to flexibilná páska vyrobená z rôznych materiálov, ako sú guma, silikón, polyuretán alebo iné polyméry. Tento typ pásky je navrhnutý tak, aby sa po aplikácii mohol stlačiť alebo zhustnúť, aby vytvoril tesnú a odolnú bariéru proti prenikaniu vody, vzduchu, prachu alebo iných nečistôt.

Komprimačná páska je často používaná pri inštalácii okien a dverí, kde sa aplikuje do priestoru medzi rámovým materiálom a murivom alebo medzi rôznymi časťami okenného alebo dverného systému. Týmto spôsobom pomáha zabezpečiť tesné a izolačné spojenie, čo môže prispieť k lepšej energetickej efektivite.

Multifunkčná tesniaca páska

Komprimačná páska sa dodáva predstlačená na kotúčoch a môže nahradiť až tri iné tesniace produkty. Je preto nazývaná multifunkčnou, pretože plní viacero funkcií v jednom produkte.

Trojvrstvový tesniaci systém

Vytvára 3-vrstvový tesniaci systém, ktorý plní niekoľko dôležitých funkcií:

  • Hydroizolačnú funkciu z exteriérovej strany okna
  • Vnútornú tepelnoizolačnú funkciu
  • Parotesnú a vzduchotesnú funkciu z interiérovej strany okna
Vhodnosť pre rôzne typy ostenia

Existuje niekoľko typov komprimačných pásiek na trhu, ktoré sú použiteľné pri rôznych typoch ostenia a prakticky v akejkoľvek stavbe. Tieto pásky sú schopné vyrovnávať rozmerové nerovnosti, čo je veľkou výhodou.

Najvhodnejšie pre novostavby

Komprimačné pásky sú obzvlášť vhodné pre novostavby, kde je predpoklad rovného a vhodne pripraveného ostenia. Ich použitie môže zabezpečiť účinné a spoľahlivé tesnenie okien a dverí, čo prispieva k zlepšeniu energetických vlastností budovy a zvýšeniu komfortu interiéru.

Komprimačná páska Illmod Trio+ OKNOCENTRUM

Pravidlá ochrany súkromia a cookies

Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Akceptovať a zatvoriť Nastavenia