Lineárny súčiniteľ prechodu tepla cez dištančný rámik

Slovník pojmov

Lineárny súčiniteľ prechodu tepla cez dištančný rámik

Lineárny súčiniteľ prechodu tepla cez dištančný rámik (tiež označovaný ako Psí (ψ) hodnota) je fyzikálna veličina, ktorá vyjadruje množstvo tepla, ktoré prechádza cez rámik okna na jednotkovú dĺžku pri jednotkovom teplotnom rozdieli medzi interiérom a exteriérom. V podstate ide o mieru tepelného prenosu cez okenný rámik.

Vyšší lineárny súčiniteľ prechodu tepla indikuje, že rámik okna je menej izolačný a umožňuje väčšiu stratu tepla, čo môže viesť k vyšším nákladom na kúrenie v chladných obdobiach alebo k väčšej spotrebe energie na chladenie v teplých obdobiach.

Pretože rámik okna tvorí časť celkového konštrukčného systému, ktorý ovplyvňuje tepelné vlastnosti okna, je dôležité, aby bol lineárny súčiniteľ prechodu tepla čo najnižší. To môže byť dosiahnuté použitím kvalitných izolačných materiálov, špeciálnych tepelne izolačných riešení alebo moderných technológií výroby okenných rámikov. Nižší lineárny súčiniteľ prechodu tepla prispieva k lepšej energetickou efektívnosti budovy a k znižovaniu nákladov na energiu.

Pravidlá ochrany súkromia a cookies

Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Akceptovať a zatvoriť Nastavenia