Mikroventilácia okien

Slovník pojmov

Mikroventilácia okien

Mikroventilácia je jeden zo spôsobov vetrania cez okná. Ak váš okenný systém umožňuje túto funkciu, môžete ju aktivovať jednoduchým otočením kľučky na 45°. Týmto spôsobom sa okenné krídlo od rámu okna nepatrne odchýli, vytvárajúc malú štrbinu, cez ktorú dochádza k výmene vzduchu. Tento typ vetrania je známy ako štrbinové vetranie.

Pri nastavení okna do polohy mikroventilácie dobrovoľne zhoršujete tesnosť okna. Tento krok ovplyvňuje nielen výmenu vzduchu, ale aj tepelnú a zvukovú izoláciu okna

Mikrovetranie okien sa všeobecne nepovažuje za ideálne, najmä nie v zime. Počas tejto ročnej doby totiž teplo neustále uniká z domu alebo bytu, čo vyžaduje vyššie náklady na kúrenie. V horúcich letných mesiacoch zase nechávate do interiéru nepretržite prúdiť horúci vzduch. Preto je štrbinové vetranie vhodné využívať hlavne na jar a jeseň.

Dôležité je mať na pamäti, že mikroventilácia nie je automaticky zahrnutá vo všetkých okenných systémoch. Pred nákupom sa preto informujte u svojho dodávateľa okien.

Mikroventilácia okien, štrbinové vetranie - 45°

Pravidlá ochrany súkromia a cookies

Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Akceptovať a zatvoriť Nastavenia