Montážna pena

Slovník pojmov

Montážna pena

Montážna pena je produkt používaný pri inštalácii rámov okien na vyplnenie medzier medzi okenným rámom a stenou. Je to expandujúca pena, ktorá sa aplikuje vo forme peny a postupne sa rozširuje, tvoriac tesnú a izolačnú vrstvu medzi oknom a stenou.

Pri inštalácii rámov okien sa montážna pena používa na niekoľko účelov:

  • Izolácia

    Montážna pena pomáha vytvoriť tesnú izolačnú bariéru medzi oknom a stenou, čím minimalizuje únik tepla a chladu. To pomáha zlepšiť energetickú účinnosť domu a udržiava stabilnú teplotu v interiéri.

  • Tesnosť

    Pena pomáha zabezpečiť tesnosť medzi okenným rámom a stenou, čo zabraňuje prúdeniu vzduchu, vody alebo vlhkosti dovnútra. To znižuje riziko vzniku škôd spôsobených infiltráciou vody alebo vznikom kondenzácie.

  • Podpora

    Okrem izolačných vlastností môže montážna pena tiež poskytovať podporu pre okenný rám, čím zvyšuje jeho stabilitu a pevnosť.

Je však dôležité používať montážnu penu správne, aby sa minimalizovali riziká prebytočného naplnenia alebo deformácie okenného rámčeka. Preto sa odporúča starostlivo dodržiavať pokyny výrobcu a používať primerané množstvo peny. Po nanesení peny sa zvyčajne odstránia prebytočné časti a pena sa nechá vyzrieť a vytvrdnúť podľa pokynov.

Montážna pena, inštalácia okien, Soudal

Pravidlá ochrany súkromia a cookies

Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Akceptovať a zatvoriť Nastavenia