Oblúkové okná

Slovník pojmov

Oblúkové okná

Oblúkové okná sú špeciálny typ okien, ktoré majú tvar oblúka alebo poloblúka, čo znamená, že ich horná časť nie je rovná, ale zakrivená. Tento tvar im dodáva estetickú príťažlivosť a často sa používajú na zdôraznenie architektonických detailov alebo na vytvorenie unikátneho vzhľadu budovy.

Oblúkové okná môžu mať rôzne tvary oblúka, vrátane poloblúka, oblúka s priamou čiarou alebo oblúka s klenutím. Ich tvar môže byť prispôsobený podľa individuálnych požiadaviek a štýlu budovy.

Tieto okná môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, vrátane dreva, hliníka, PVC (polyvinylchlorid) alebo dokonca oceľového rámu, v závislosti od požiadaviek na izoláciu, trvanlivosť a vzhľad. Oblúkové okná môžu byť tiež pevné alebo otváracie, čo znamená, že môžu byť navrhnuté tak, aby sa otvárali alebo boli pevné v jednej polohe.

Tento typ okien je často používaný v historických budovách, kostoloch, zámkoch a vilaách, ale tiež môže poskytnúť štýlový a atraktívny prírastok k moderným stavbám. Ich krásny a štýlový vzhľad môže prispieť k celkovému dojmu budovy a poskytnúť vnútorný priestor s jedinečným a atraktívnym vzhľadom.

Oblúkové okná

Pravidlá ochrany súkromia a cookies

Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Akceptovať a zatvoriť Nastavenia