Odvodňovacie otvory okenného profilu

Slovník pojmov

Odvodňovacie otvory okenného profilu

Odvodňovacie otvory alebo kanáliky okenného profilu sú špeciálne vyhotovené otvory umiestnené na spodnej časti rámu okna, ktoré slúžia na odvádzanie prebytočnej vody z vnútornej strany okenného systému. Ich úlohou je zabezpečiť, aby sa voda, ktorá sa môže zhromažďovať v kanáloch alebo medzi spojmi okenných profilov, odvádzala von z rámu a nezostávala vnútri.

Bez odvodňovacích otvorov by sa voda mohla hromadiť v kanálikoch alebo medzi profilmi a mohla by potenciálne prenikať do vnútorných častí okenného rámčeka, čo by mohlo spôsobiť problémy s tesnosťou a izoláciou, ako aj s deformáciou alebo poškodením materiálu.

Tieto otvory sú obvykle umiestnené na spodnej časti rámu okna a sú navrhnuté tak, aby poskytovali účinný odtok vody. Súčasťou ich dizajnu môžu byť aj ochranné mriežky alebo filtre, ktoré pomáhajú udržiavať otvory voľné a zabraňovať ich upchávaniu.

Na čo dbať pri odtokových otvoroch:

  • Uistite sa, že sú vždy voľne priechodné, aby sa okno mohlo vetrať, voda mohla odvádzať a nezhromažďovala sa vnútri medzi rámom a krídlom.
  • Pri umývaní okien je potrebné ich pravidelne čistiť.
  • Otvory osídľuje hmyz a tým ich môže upchávať.
  • Ak prebiehajú okolo okien stavebné práce alebo sa nachádzajú v prostredí s vyššou prašnosťou, je potrebné ich priechodnosť kontrolovať častejšie.
Odvodňovacie otvory okna

Pravidlá ochrany súkromia a cookies

Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Akceptovať a zatvoriť Nastavenia