Predsadená montáž

Slovník pojmov

Predsadená montáž

Predsadená montáž okien je špecifický spôsob osadenia okien, kde sa rovina okna posúva až do roviny tepelnej izolácie budovy. Tento postup je využívaný na elimináciu tepelných mostov a presun izotermy rosného bodu mimo plochu okna, čím sa minimalizuje tvorba nežiaduceho kondenzátu v zimných mesiacoch.

Tento spôsob montáže sa najčastejšie využíva v prípade stavieb s takmer nulovou spotrebou energie alebo pri budovách v nízkoenergetickom a pasívnom štandarde. V týchto prípadoch môže mať tepelná izolácia obvodových stien hrúbku 20 cm alebo viac. Predsadená montáž okien umožňuje, aby okná neboli "utopené" hlboko v stene, čím sa zachováva ich prirodzený vzhľad vo fasáde.

Pri predsadenej montáži sa najprv do stavebného otvoru pripevnia špeciálne nosné profily, ktoré sú fixované lepidlom s vysokou pevnosťou alebo pomocou poistných kotiev. Tieto profily tvoria pevný rám pre následné upevnenie okna. Na dôkladné utesnenie medzi rámom okna a predsadenou konštrukciou sa používajú komprimačné pásy alebo PUR pena, spolu s interiérovými a exteriérovými okennými pásami. Tento proces zabezpečuje účinné tesnenie a minimalizuje tepelné straty cez okenný rám.

Predsadená montáž okien

Pravidlá ochrany súkromia a cookies

Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Akceptovať a zatvoriť Nastavenia