Protihlukové sklo

Slovník pojmov

Protihlukové sklo

Protihlukové sklo a protihlukové okná sú ideálnym riešením pre domy nachádzajúce sa v blízkosti rušných komunikácií, železníc alebo letísk, pretože dokážu ochrániť interiér pred nežiaducim hlukom z vonkajšieho prostredia. Tieto špeciálne skla sa vyznačujú vyššou schopnosťou tlmiť hluk oproti bežným izolačným sklám.

Účinnosť skla pri tlmení hluku sa vyjadruje indexom vzduchovej nepriezvučnosti (Rw), ktorý sa meria v decibeloch (dB). Čím vyššia hodnota tohto indexu, tým lepšie sklo izoluje pred hlukom.

Dnešné protihlukové sklá dosahujú hodnoty indexu Rw od 32 do 51 dB. Hodnoty medzi 35 a 38 dB sa považujú za uspokojivé, avšak pre prostredie s výrazným hlukom sa odporúča zvoliť protihlukové sklo s indexom Rw minimálne 39 dB.

Protihlukové trojsklo, ktoré utlmuje širšie spektrum frekvencií zvuku, má často rôznu hrúbku jednotlivých sklenených tabúľ. Aspoň jedna z týchto tabúľ by mala mať hrúbku minimálne 6 mm. Dôležitá je tiež väčšia šírka dištančného rámika. Ešte efektívnejšie vlastnosti je možné dosiahnuť použitím vrstveného skla s akustickou PVB fóliou.

Protihlukové sklo, protihlukové okná

Pravidlá ochrany súkromia a cookies

Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Akceptovať a zatvoriť Nastavenia