Tepelne izolačné sklá

Slovník pojmov

Tepelne izolačné sklá

Tepelne izolačné sklá sú špeciálne typy skiel, ktoré sú navrhnuté tak, aby minimalizovali prechod tepla cez sklenenú plochu. Sú zložené z viacerých vrstiev skla oddelených izolačnými vrstvami, ktoré zabraňujú prenikaniu tepla medzi vnútorným a vonkajším prostredím. Tieto skla majú vysokú tepelnoizolačnú schopnosť a prispevajú k udržiavaniu stabilnej teploty v interiéri budovy a k znižovaniu nákladov na kúrenie a chladenie.

Existuje niekoľko typov tepelne izolačných skiel, ktoré sa líšia v ich štruktúre a vlastnostiach. Niektoré z najbežnejších typov zahŕňajú:

  • Dvojsklá a trojsklá

    Tieto skla pozostávajú z dvoch alebo troch vrstiev skla, medzi ktorými je vzduch alebo inertný plyn ako argón. Táto vrstva izoluje teplo a pomáha minimalizovať prechod tepla cez sklenenú plochu.

  • Low-E sklá

    Skla s nízkym emisným povlakom (Low-E) sú povlakované tenkou vrstvou špeciálneho materiálu, ktorý odoláva prechodu tepla a zároveň umožňuje prechod svetla. Tento povlak zvyšuje tepelnoizolačné vlastnosti skla a redukuje prenikanie UV žiarenia.

  • Vakuové izolačné sklá

    Tieto sklá obsahujú medzi sklenenými vrstvami vzduchový alebo vákuový priestor, ktorý minimalizuje tepelný prenos. Sú extrémne účinné v tepelnej izolácii, ale zvyčajne sú drahšie a menej bežné.

Tepelne izolačné sklá

Pravidlá ochrany súkromia a cookies

Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Akceptovať a zatvoriť Nastavenia