Tepelný most v profiloch okien a dverí

Slovník pojmov

Tepelný most v profiloch okien a dverí

Tepelný most v profiloch okien a dverí je oblasť s výrazne zvýšenou tepelnou vodivosťou, čo vedie k úniku tepla z vnútornej časti budovy von. V týchto oblastiach môže dochádzať k zvýšenému chladnutiu povrchu a tvorbe kondenzátu, čo môže spôsobiť problémy ako plesne, vlhkosť a znehodnotenie konštrukcie.

Tepelné mosty v profile okien a dverí sú často spôsobené nedostatočnou izoláciou, ktoré umožňujú priamy kontakt medzi chladným vonkajším materiálom a vnútorným teplým prostredím. Materiály používané pri výrobe profilov, ako aj ich tvar a konštrukcia, majú významný vplyv na vytváranie tepelných mostov.

Preklenutie tepelných mostov môže zahrnovať použitie izolačných materiálov, ktoré redukujú prenos tepla cez profil, ako aj dôkladné tesnenie a izoláciu okolo profilu. Dôležitým aspektom je tiež výber kvalitných profilov s dobrými tepelnoizolačnými vlastnosťami a ich správna inštalácia. Tým sa minimalizuje únik tepla cez okná a dvere, čo vedie k lepšej energetickým úsporám a zvýšenému komfortu v interiéri budovy.

Tepelne izolačné sklá

Pravidlá ochrany súkromia a cookies

Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Akceptovať a zatvoriť Nastavenia