VSG bezpečnostné sklo

Slovník pojmov

VSG bezpečnostné sklo

VSG bezpečnostné sklo (VSG je skratka pre nemecký termín "Verbund-Sicherheitsglas", čo znamená "kompozitné bezpečnostné sklo") je špeciálny typ skla, ktorý je navrhnutý tak, aby bol odolný voči nárazom a poskytoval vyššiu úroveň bezpečnosti v porovnaní s bežným skleneným povrchom. Je vyrobený z dvoch alebo viacerých tenkých vrstiev skla, ktoré sú spojené pomocou bezpečnostného medzivrstvového materiálu.

Sklo VSG ponúka ochranu a zvýšenú bezpečnosť v prípade rozbitia. Rozbité sklo zostáva prilepené k medzivrstvám bezpečnostnej PVB fólie, čím sa minimalizuje riziko zranenia a zvýšuje sa ochrana pred vlámaním alebo vandalizmom.

Rôzne triedy VSG skla, poskytujú rôzne úrovne ochrany a odolnosti voči nárazom. Čím vyššia trieda, tým viac PVB fólií je medzi vrstvami skla, čo zvyšuje jeho schopnosť odolať. Triedy P1A až P2A sú zamerané na ochranu pred menej závažnými útokmi, zatiaľ čo triedy P3A až P5A poskytujú vyššiu úroveň ochrany a sú vhodné aj pre vyššie bezpečnostné požiadavky, ako sú normy pre bezpečnosť okien (RC 2 a RC 3).

VSG bezpečnostné sklo

Pravidlá ochrany súkromia a cookies

Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Akceptovať a zatvoriť Nastavenia